KasGel : Kas Geliştirme, Isınma, Zıplama, Beslenme, Zayıflama, Diyet, Blog, İletişim

Yağ Yaktıran Yiyecekler

Yağ Yaktıran Yiyecekler

Doğanın sunduğu mucize dolu yiyecekler, yağ yaktırıp kilo vermeyi ve formda kalmayı sağlıyor. Peki, hangi yiyecekler yağ yaktırıyor biliyor musunuz? Cevabı yazımızda bulabilirsiniz. İşte yağ yakımını sağlayan mucize yiyecekler!

Ananas

Ananastaki bazı enzimler, balık ve kırmızı etteki proteinin daha kolay parçalanmasına yardımcı oluyor. Böylece protein, hücreler içinde daha kolay emilebiliyor; vücut bu proteinlerden daha fazla yarar sağlıyor.

Elma

Elmanın sağlığımıza pek çok faydası olduğunu artık herkes biliyor. Bu faydalardan biri de kilo vermenize yardımcı olmasıdır. Bunu nasıl yaptığını düşünüyorsanız, iştahınızı kapatıyor. Elmanın içindeki pektin maddesi, uzun süre tok kalmanızı sağlar ve gereksiz atıştırmaları önler.

Enginar

Enginarda bulunan ?cynarin? isimli madde, vücuttaki toksinlerin atılımını sağlıyor. Karaciğer dostu olarak bilinen bu sebze, bol magnezyum içeriyor ve yağ yakımını hızlandırıyor.

Fasulye

Yağ oranı düşük ve protein açısından zengin fasulyenin her türü, zayıflamak isteyenlerin listesinde mutlaka bulunmalıdır. Tok tuttuğu için atıştırmayı önleyen fasulye, kolesterolü düzenler ve metabolizmanın hızlı çalışmasına yardımcı olur.

Kırmızı Acı Biber

Bibere acı tadı veren "capsalcin" maddesi, metabolizmayı hızlandırır, vücut ısısını arttırır. Vücut, yükselen ısıyı düşürmek için, ekstra enerjiye ihtiyaç duyar ve böylece yağ yakımını kolaylaştırır. Zerdeçal da, vücutta kırmızı bibere benzer bir etki yaratır.

Rezene

Çok güçlü bir aromaya sahip bu bitkinin içindeki uçucu yağlar, metabolizmayı hızlandırıyor Enzim oluşumunu arttırıyor ve yağların vücutta depolanmasını önlüyor.

Tavuk eti

Derisinden ayrılan beyaz tavuk eti, protein açısından zengin, yağ açısından ise son derece fakirdir. Tavuğun yanı sıra piliç, devekuşu ve hindi de aynı özelliğe sahiptir. Bu gıdalar zengin birer protein kaynağı olarak, cildin yağ dokusunu güçlendirir.

Yabanmersini

C vitamini bombası yabanmersini, aynı zamanda güçlü bir antioksidandır. Ona koyu rengini veren madde, serbest radikalleri yok ederek, toksinlerin dışarı atılmasını sağlar.

10 yıl önce eklenmiştir

İlginizi çekebilecek içerikler

- Yağ Yaktıran Yiyecekler
- Vitaminlerle İlgili Detaylı Bilgiler
- Kilo Aldırıcı Besinler ve Karbonhidratlar
- Karbonhidrat Tozu Kilo Aldırır Mı?
- Dengeli Beslenmenin Önemi ve Faydaları
- Amino asitleri, aminoasit, amino asit nedir?
- Protein ve protein tozlarının tanıtımı, proteinler nedir?
- Proteinlerlin fonksiyonları, günlük protein ihtiyacımız
- Vücut Geliştirme ve Sütün Önemi
- Sağlıklı beslenmenin altın kuralları
Vücut ve Kas Geliştirme © 2012-2023 (Sitemap)