KasGel : Kas Geliştirme, Isınma, Zıplama, Beslenme, Zayıflama, Diyet, Blog, İletişim

Spor Yapmadan Önce Yapmanız Gereken Isınma Hareketleri

Spor Yapmadan Önce Yapmanız Gereken Isınma Hareketleri

Dikkat dikkat! Asla ısınmadan ağır spora girişmeyin!

Spor yapmadan önce yapmanız gereken ısınma hareketlerini sizin için derledik. Isınma hareketleri ile hem kolayca zayıflamanızı sağlarsınız hem de sağlıklı bir şekilde dilediğiniz forma ulaşırsınız. Diyet bana göre değil diyenler için mükemmel bir uygulama ısınma hareketleri.

Isınma Hareketleri

Yukardaki resimde de gördüğünüz gibi temel ısınma hareketleri kolay ve çok basit hareketlerdir. Ne kadar sürede hangi hareketi yapmamız gerekiyor, inceleyelim.

1. Kollarımızı açıp ortalama 45 saniye öne doğru oval bir şekilde hareket ettirelim ve sonrasında arkaya doğru aynı oval şekilde 45 saniye hareket ettirelim.

2. Ellerimizi Bacaklarımıza yapıştırıp sonrasında sollarımızı paralel şekilde açıp başımızın üstünde birleştiriyoruz. 3 aşamadan oluşan bu hareketi yaklaşık 30 – 40 saniyede yapsak yeterli olur.

3. Ellerimizi belimize koyarak 30 saniye oval bi şekilde öne doğru hareket ettirelim ve sonrasında tekrar 30 saniye arkaya doğru oval bir şekilde hareket ettirelim.

4. Resimdede gördüğünüz gibi tek bacağımızı arkaya doğru kaldırıp tek elimizle tutup diğer elimizide uzatıyoruz. Bu hareketi 15 er saniye her iki bacağımıza uygulamamız yeterli.

5. Ellerimizi başımızın üstünde birleştirip dik durup sağa doğru 20 saniye yavaş bir şekilde hareket ettiriyoruzaynı şekilde sola doğruda 20 saniye hareket ettiriyoruz.

Isınma Hareketlerinin Önemi

Isınma hareketleri sporla uğraşan insanların olmazsa olmazları arasında yerini alır. Isınmı Hareketlerini Yapmak için illa Sporcu olmanıza gerek yok. Evde 10 15 dakkalık ısınma hareketleri yaparak vücudunuzu formda tutup sağlığınızı korumuş olursunuz. Diyet yapan her insanın ısınma hareketleri yapması gerekmektedir. Vucut çalıştıkça yağ yakar.

Unutmayın ki Günde 10 dakkalık ısınma hareketleri yapan bir insan için ayak burkulması, halsizlik, tembellik gibi şeylerden korur.

3 yıl önce eklenmiştir

İlginizi çekebilecek içerikler

- Temel cimnastik duruşları, resimli jimnastik duruşları
- Spor Yapmadan Önce Yapmanız Gereken Isınma Hareketleri
Vücut ve Kas Geliştirme © 2012-2023 (Sitemap)